تکپلات 360 + تکپلات فوکاس 2021

دینامیک سیالات نام یکی از شاخه های بسیار پرکاربرد و وسیع مکانیک سیالات است. موضوع مورد مطالعه در این زمینه از علوم چگونگی رفتار مایعات و گازها به هنگام حرکت تحت اثر عوامل گوناگون می باشد. مطالعهٔ رفتار سیالات (در حرکت و در سکون) را باید از مهم ترین بخش های مکانیک قدیم (مکانیک کلاسیک)، فیزیک، ریاضیات کاربردی، و علوم و فنون مهندسی به حساب آورد. دینامیک سیالات محاسباتی (Computational Fluid Dynamics) یا سی ‌اِف‌ دی (CFD) یکی از بزرگ‌ترین زمینه‌هایی‌ست که مکانیک قدیم را به علوم رایانه و توانمندی‌های نوین محاسباتی آن در نیمهٔ دوّم قرن بیستم و در سدهٔ جدید میلادی وصل می‌کند. دینامیک سیالات محاسباتی علم پیش‌بینی جریان سیال، انتقال حرارت، انتقال جرم، واکنشهای شیمیائی، و پدیده‌های وابسته به آن به وسیله حل معادلات ریاضی، که قوانین فیزیکی را بیان می‌کنند، با استفاده از یک فرآیند عددی است. دینامیك سیالات محاسباتی عبارت از تحلیل سیستم های شامل جریان سیال، انتقال حرارت و پدیده‌های همراه، نظیر واكنش های شیمیایی براساس شبیه سازی كامپیوتری می‌باشد. CFD روش بسیار توانایی می‌باشد، به طوری كه طیف وسیعی از كاربردهای صنعتی و غیرصنعتی را در بر می‌گیرد.

نرم افزار Tecplot 360 یکی از ابزارهای قدرتمند رسم نمودار داده‌ها در زمینه‌ی CFD است که در رشته‌ی مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات کاربرد فراوانی دارد. از جمله کاربردهای این نرم افزار می توان به شبیه‌سازی عددی با نمایش 360 درجه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و محاسبه‌ی مقادیر شبکه، استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار، بررسی هم‌گرایی راه‌حل و برآورد دقت و صحت آن و … اشاره کرد.

Tecplot Focus امکانی را فراهم نموده است تا مهندسین به راحتی پلات های خود را با استفاده از سطوح مختلف و خطوط طراحی نموده و داده ها را با آنچه دقیقاً می خواهند مقایسه کنند. آنالیز و بررسی مجموعه داده های پیچیده، سازماندهی پلات های چند بعدی، بررسی نتایج با همکاران و در نهایت تولید خروجی با کیفیت بالا از قابلیت های این نرم افزار محسوب می شوند.

Tecplot RS به مهندسان توانایی می دهد تا در مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های شبیه سازی شده و همچنین کشف رفتار مدل مخازن -در راستای اخذ تصمیمات مهم و کاربردی- اطمینان بیشتری داشته باشند. این نرم افزار ابزارهای پیشرفته ای در زمینه انجام محاسبات، ترسیم سه بعدی و متحرک سازی  مدل در حوزه دینامیک سیالات را برای مهندسین و دانشجویان فراهم نموده است.

قابلیت های کلیدی نرم افزار های Tecplot:
– ارائه ی ابزار های حرفه ای در حیطه ی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)
– محاسبه مقادیر شبکه و نرمال داده ها
– شبیه‌سازی عددی با نمایش 360 درجه
– تجزیه و تحلیل داده‌ها و محاسبه‌ی مقادیر شبکه
– بررسی هم‌گرایی راه‌حل و برآورد دقت و صحت آن
– استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار
– ساخت تصاویر متحرک
– تولید خروجی با کیفیت بالا
– نمایش میزان خطا در داده‌های آزمایشگاهی به کمک نمودار
– رسم انواع نمودارهای و شکل‌های دقیق و پیچیده‌ی XY، 2D و 3D
– حذف یک شی در مایع و تماشای آن
– استفاده از ماکروها و اتوماسیون
– تولید قطعه به صورت خودکار
– محاسبه مقادیر شبکه و نرمال داده ها
– آنالیز پردازش داده های محلول جریان
– تجزیه و تحلیل دیتا
– ایجاد نمودار و بردار با کیفیت بالا و نمایش خروجی به صورت شطرنجی
– استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار
– و …

Tecplot 360 EX + Focus 2021 Screenshot 1 Tecplot 360 EX + Focus 2021 Screenshot 2 Tecplot 360 EX + Focus 2021 Screenshot 3 Tecplot 360 EX + Focus 2021 Screenshot 4

راهنمای نصب

1- فایل Block-Hosts.bat را به صورت Run as Adminstrator اجرا کنید.
2- نرم افزار را نصب کنید.
3- پوشه های موجود در پوشه Crack را در مسیر پیش فرض C:\Program Files\Tecplot کپی و با فایل های موجود جایگزین کنید.
4- سیستم را ریستارت کنید.
5- نرم افزار را اجرا کنید.

توجه:
– اگر در اولین اجرا برای نرم افزار Tecplot 360 EX  پنجره Licensing با پیغام No license for product نمایان شد، برای License options: گزینه License file را انتخاب نموده و بر روی Open License File کلیک کنید. فایل tecplotlm.lic موجود در مسیر پیش فرض  C:\Program Files\Tecplot\Tecplot 360 EX 2021 R2 را آدرس دهی و انتخاب کنید

– اگر در اولین اجرا برای نرم افزار Tecplot Chorus پنجره Licensing با پیغام No license for product نمایان شد، برای License options: گزینه License file را انتخاب نموده و بر روی Open License File کلیک کنید. فایل tecplotlm.lic موجود در مسیر پیش فرض  C:\Program Files\Tecplot\Tecplot Chorus 2021 R2 را آدرس دهی و انتخاب کنید.

– اگر در اولین اجرا برای نرم افزار Tecplot RS پنجره Licensing با پیغام No license for product نمایان شد، برای License options: گزینه License file را انتخاب نموده و بر روی Open License File کلیک کنید. فایل tecplotlm.lic موجود در مسیر پیش فرض  C:\Program Files\Tecplot\TecRS 2021 R1 را آدرس دهی و انتخاب کنید.

– اگر در اولین اجرا برای نرم افزار Tecplot Focus پنجره Licensing با پیغام No license for product نمایان شد، برای License options: گزینه License file را انتخاب نموده و بر روی Open License File کلیک کنید. فایل tecplotlm.lic موجود در مسیر پیش فرض  C:\Program Files\Tecplot\Tecplot Focus 2021 R2 را آدرس دهی و انتخاب کنید.

نکات:
– همراه با نرم افزار Tecplot 360 EX نرم افزار Tecplot Chorus نیز نصب می شود.
– دسترسی نرم افزار ها به سایت download.tecplot.com حتما باید مسدود شود. این کار با اجرای مرحله ی اول نصب انجام می شود. چنانچه پس از نصب نرم افزار ها به شیوه ی بالا، هنگام اجرای نرم افزار با پیغامی مبنی بر عدم رجیستر شدن مواجه شدید به صورت زیر عمل کنید:
به مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts رفته، فایل hosts را با برنامه Notepad باز نموده و عبارت زیر را به انتهای آن اضافه و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید. (اگر فایل hosts  موجود نبود آن را ایجاد کنید و عبارات را وارد کنید

127.0.0.1 download.tecplot.com

اشتراک گذاری این محتوا، پلتفرم خود را انتخاب کنید!

0 0 votes
امتیاز به این محصول